Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/avamed.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Falling through the Cracks – Virginia Tech i Restrukturyzacja College Mental Health Services – Medycyna i patologia
Skip to content

Falling through the Cracks – Virginia Tech i Restrukturyzacja College Mental Health Services

2 lata ago

541 words

Od 16 kwietnia, kiedy student z Virginia Tech Seung-Hui Cho zastrzelił 27 kolegów i 5 wykładowców i ranił 24 innych ludzi przed podjęciem własnego życia, pojawiły się niepokojące fakty dotyczące jego historii zdrowia psychicznego. W różnych punktach kariery w college u w Cho, policjanci, profesorowie i studenci z Virginia Tech uznali, że był psychicznie zaniepokojony, ale chociaż państwowi psychiatrzy raz krótko powierzyli go w szpitalu psychiatrycznym, nie jest jasne, czy ktokolwiek ze szkoły monitorował go po wydanie. Te odkrycia sprawiły, że śledczy zaczęli się zastanawiać, czy zabójstwom można zapobiec – a specjaliści od zdrowia psychicznego w college ach debatują nad najlepszym sposobem powstrzymania innych przeszkadzających uczniów przed wypadnięciem z pęknięć. Szał Cho jest przedmiotem wielu śledztw: jednego niezależnego panelu wyznaczonego przez gubernatora Wirginii, jednego przez policję państwową i jednego przez samą Virginia Tech. Ale niektóre kluczowe szczegóły są już jasne. W młodości jesienią 2005 roku Cho stał się znany ze swojego cichego i powściągliwego zachowania, niepokojących zachowań i mrocznych, niepokojących pism. W tym semestrze wziął udział w kursie pisania kreatywnego z poetą Nikki Giovanni, w którym zawsze siedział w milczeniu, w okularach odblaskowych i, mimo próśb o jego zdjęcie, czapkę ściągnął na twarz. Jego pisanie na lekcji składało się z jednego wiersza o kobiecych majtkach, który Giovanni uważał za onieśmielający, ale nie pisał niczego innego: tydzień po tygodniu, kiedy nadszedł czas, aby podzielić się swoją pracą, przeczytał ten sam wiersz. W połowie semestru Giovanni dowiedział się, że Cho używał telefonu komórkowego pod biurkiem, żeby sfotografować studentki. Powiedziała mu, że nie może zostać w klasie.
Mniej więcej w tym samym czasie, zgodnie z zapytaniem generalnego inspektora stanu ds. Zdrowia psychicznego, jego odpowiednicy napisali list do stałego doradcy dokumentującego jego dziwaczne i groźne zachowanie, a policja z kampusu spotkała się z Cho dwa razy po otrzymaniu raportów od studentek, że wysłał im niechciane e-maile lub wiadomości błyskawiczne.1 Po drugim spotkaniu z policją, Cho wysłał wiadomość do swojego odpowiednika z napisem może równie dobrze się zabić i ten uczeń powiedział ojcu, który zgłosił to policja kampusu. Tym razem policja poprosiła Cho o rozmowę z doradcą. Poszedł z nimi dobrowolnie i zwrócił się do nadzwyczajnego oceniającego z Departamentu Zdrowia Psychicznego, który dowiedział się o jego nękaniu i dowiedział się od jednego z jego odpowiedników, że nawiązał do wyimaginowanego brata bliźniaka. Kazała mu zostać przyjęta do szpitala psychiatrycznego w pobliskim Radford, ale następnego dnia sędzia zwolnił go i kazał szukać leczenia ambulatoryjnego. Policja powiadomiła szkołę, że był hospitalizowany, a zanim został zwolniony, szpital kazał mu umówić się na spotkanie z ośrodkiem doradztwa uniwersyteckiego, który otrzymał zapisy jego diagnozy i orzeczenia sądowego o leczeniu. Niemniej jednak nie jest jasne, czy szukał terapii, czy też członek personelu uniwersytetu podjął z nim współpracę. (Uniwersytet wydał listy doradcze Cho do panelu gubernatora w połowie czerwca po tym, jak rodzice wyrazili zgodę, ale panel nie ujawni ich treści).
Od Davida Knachel, Virginia Tech
[podobne: promed wołomin, notakehl d5, farbex łomża ]

0 thoughts on “Falling through the Cracks – Virginia Tech i Restrukturyzacja College Mental Health Services”