Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/avamed.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Infekcje ośrodkowego układu nerwowego – Medycyna i patologia
Skip to content

Infekcje ośrodkowego układu nerwowego

2 lata ago

375 words

Jest to starannie zorganizowany, wszechstronny, wieloputorowy podręcznik poświęcony wszystkim aspektom infekcji centralnego układu nerwowego. Intencją redaktorów było, aby ich książka zajmowała pozycję między dużymi ogólnymi podręcznikami a traktatami o jednym przedmiocie. Książka spełnia swoje cele z wybitnym sukcesem. Redaktorzy skierowali swoją książkę do zaawansowanego czytelnika , kładąc nacisk na podejście kliniczne ukierunkowane na zespół przy zachowaniu pierwotnej organizacji książki według mikroorganizmów. Dodatkowe rozdziały dotyczą metod diagnostycznych, badania płynu mózgowo-rdzeniowego i obrazowania neurodiagnostycznego. Uczestnicy reprezentują różnorodne dyscypliny, z których każda w znacznym stopniu przyczynia się do zrozumienia infekcji centralnego układu nerwowego.
W czasie ewolucji edukacji medycznej, gdy coraz większy nacisk kładzie się na skupienie się na podejmowaniu historii, wiedzy proceduralnej i ogólnej trosce, niezwykle satysfakcjonujące jest spotkanie z książką poświęconą historycznym, patofizjologicznym, klinicznym i zapobiegawczym. aspekty choroby. Ta dobrze napisana książka nie tylko dostarcza praktycznych informacji niezbędnych do radzenia sobie z chorobą, ale także identyfikuje obszary niepewności i ignorancji.
Niektóre z tych słabo poznanych zjawisk obejmują mechanizmy, dzięki którym patogeny bakteryjne uzyskują dostęp do centralnego układu nerwowego; nieadekwatność obrony immunologicznej do kontroli zakażeń ustalonych w mózgu; odkrycie sterylnych kultur u 95 procent noworodków podejrzewanych o posocznicę i zapalenie opon mózgowych; oraz rzadkie występowanie poważnych infekcji Listerią (w tym zapaleniem opon mózgowych) u pacjentów z AIDS pomimo faktu, że Listeria monocytogenes jest najczęstszą przyczyną bakteryjnego zapalenia opon mózgowych u pacjentów z wadliwą odpornością komórkową.
Dołączam do redakcji, że postępy w diagnostyce, terapii, rokowaniu i zapobieganiu wymagają lepszego zrozumienia patogenezy i patofizjologii infekcji centralnego układu nerwowego. Ich książka w dużym stopniu przyczynia się do promowania tych postępów, jednocześnie dostarczając uzasadnienia i kroki niezbędne do postawienia diagnozy i przeprowadzenia leczenia.
Polecam tę książkę z entuzjazmem, nie tylko dla zaawansowanego czytelnika, ale także dla studentów medycyny, którzy przecież będą tymi, którzy przenoszą nas poza dzisiejsze zrozumienie. Oprócz doskonałej organizacji i jakości prezentowanego materiału, książka jest przyjemnością przeczytać.
Lawrence R. Freedman, MD
UCLA School of Medicine, Los Angeles, CA 90024

[więcej w: arabeska legionowo, hipokrates łańcut, autosar toruń ]

0 thoughts on “Infekcje ośrodkowego układu nerwowego”