Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/avamed.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 2 – Medycyna i patologia
Skip to content

N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 2

2 lata ago

772 words

Trwa kilka spraw sądowych. A Government Accountability Office analizuje zarzuty, że FDA zareagowała powoli i zachowywała nieadekwatną ostrożność. Opcje i kompromisy
Podejście laparoskopowe uważano kiedyś za lepsze od leczenia otwartego, które wiąże się z ryzykiem śmierci szacowanym na na 1000 na u 2500 osób. Małoinwazyjne metody leczenia zmniejszają ból i utratę krwi, zmniejszają żylną chorobę zakrzepowo-zatorową i zakażenia w miejscu operacyjnym, przyspieszają powrót do zdrowia i lepszy kosmesis. Korzyści te są większe wśród kobiet z otyłością i cukrzycą, rosnącą podgrupą pacjentów wymagających operacji włóknistych. Chociaż istnieją inne opcje chirurgiczne, takie jak histerektomia pochwy lub minilaparotomia z nacięciem średniej wielkości, nie wiemy, w jaki sposób porównują one ze standardowymi podejściami, w szczególności dla pacjentów o podwyższonym ryzyku lub dla tych, którzy cenią szybszy powrót do zdrowia.
Właśnie dlatego pani B. utknęła. Jej plan ubezpieczeniowy pozostawia wiele czasu na wyzdrowienie i chociaż zdaje sobie sprawę, że okultystyczny rak nie może być wykluczony przed operacją, nie miała cech wysokiego ryzyka. Wierzyła, że korzyści wynikające z zastosowania laparoskopii przeważają nad ryzykiem, że chirurdzy wyrwą to, co ich zdaniem są mięśniakami i rozprzestrzenią raka przez moje ciało . Zaproponowała podpisanie zrzeczenia stwierdzającego, że zrozumiała. Kiedy z nią rozmawiałem, zaproponowała rozpoczęcie petycji. Zrobiłbym wszystko, powiedziała, dla mojego ciała, dla mojego zdrowia. Po prostu chcę wyboru.
Z punktu widzenia polityki, FDA ma mandat do utrzymania bezpieczeństwa publicznego, ale produkty medyczne wiążą się z dwoma rodzajami ryzyka: wynikającymi z używania produktów i spowodowanymi przez uniemożliwienie ich użycia. Podejmując decyzje regulacyjne, FDA uważa oba, ale nacisk polityczny bardziej skupia się na tym drugim. W całej naszej historii FDA – zauważył były komisarz FDA Alexander Schmidt – nie mogę znaleźć ani jednego przypadku, w którym komitet Kongresu zbadałby niepowodzenie FDA w zatwierdzeniu nowego leku. Ale czasy, w których odbywały się przesłuchania krytykujące naszą aprobatę dla nowych leków, były tak częste, że nie jesteśmy w stanie ich zliczyć 10.
Kontrowersje dotyczące morcelacji uwypuklają tę ostrożną presję, biorąc pod uwagę, że mogą istnieć większe korzyści dla populacji i mniejsze ryzyko wynikające z kontynuowania niż zaprzestanie stosowania morfologu. Opublikowane niedawno drzewo decyzyjne porównujące wyniki hipotetycznej kohorty 100 000 kobiet z rzekomo łagodnymi mięśniakami macicy poddanymi zabiegowi laparoskopowemu, wymagającemu morcelacji lub histerektomii brzusznej, wykazało, że łączna liczba zgonów byłaby niższa (98 w porównaniu do 103) z morcelacją, chociaż więcej zgonów z LMS ( 32 versus 12) z podejściem laparoskopowym. Grupa laparoskopowa miałaby więcej pęknięcia mankietu pochwy, ale mniej żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, infekcji ran i przepuklin nacięciowych – i uzyskałaby więcej lat życia skorygowanych pod względem jakości8. Taka analiza nie może dostarczyć ostatecznych odpowiedzi, ale oferuje ramy do rozważenia. korekty na poziomie populacji.
Moc tragedii
Jednak powszechne jest nieproporcjonalne skupianie się na szkodach spowodowanych przez używanie, a nie na nieużywaniu. Na przykład w 2004 r. FDA umieściła czarną skrzynkę ostrzegającą przed lekami przeciwdepresyjnymi do stosowania w pediatrii i nastolatkach, ponieważ obawiała się, że zwiększają ryzyko samobójstwa, chociaż nieleczona depresja prawdopodobnie wiąże się z równym lub większym ryzykiem.11 Historie o mediach dotyczące nastolatków poszkodowanych przez te osoby lekarstwa przestraszyły rodziców i lekarzy. Od tego czasu nieleczona depresja zwiększyła się zarówno wśród nastolatków, jak i dorosłych, a niektóre dane sugerują, że wskaźniki samobójstw nastolatków również wzrosły.
Tendencja do skupiania się na eliminowaniu bezpośrednich szkód, podczas gdy nie uwzględnia potencjalnie większych szkód spowodowanych przez tę reakcję, jest potęgowana przez moc tragicznych historii. Ważna polityka i zmiany w zachowaniu często wynikają z widocznych tragedii. Na przykład obowiązujące limity miejsc pracy dla mieszkańców miasta wynikały ze śmierci Libby Syjonu, co przypisano zmęczeniu rezydentów; śmierć Jessego Gelsingera podczas próby terapii genowej doprowadziła do gwałtownego zaprzestania takich badań, opóźniając potencjalne korzyści terapeutyczne o lata.
Nie wszystkie zasady oparte na anegdotach są błędne, ale ponieważ nie możemy z góry wiedzieć, jakie konsekwencje będzie miała regulacja, warto zastanowić się, w jaki sposób anegdota może skłaniać do postrzegania ryzyka, prowadząc do oszacowania prawdopodobieństwa wyników w oparciu o to, jak łatwo jest je uzyskać. wyobrażać sobie. Na poziomie indywidualnym takie nastawienie na dostępność pomaga wyjaśnić, dlacz
[przypisy: angiolog, badania psychologiczne, podologia ]
[patrz też: notakehl d5, bartesko, stanlab lublin ]

0 thoughts on “N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 2”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usuwanie przebarwień warszawa[…]