Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/avamed.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 3 – Medycyna i patologia
Skip to content

N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 3

2 lata ago

768 words

Na szerszym poziomie tragedia, która skupia uwagę na potencjalnej szkodzie, może prowadzić do zachowań reaktywnych lub polityk, które ostatecznie stanowią większe zagrożenie niż pierwotne zagrożenie. Na przykład po 11 września nastąpił gwałtowny wzrost liczby ofiar wypadków samochodowych: wielu Amerykanów, którzy boją się latać, zamiast tego podróżowało samochodem, chociaż to drugie wiąże się z większym ryzykiem śmierci.13 W przypadku morderstwa dostępność zwiększała ryzyko LMS. W mediach pojawiały się twarze kobiet umierających na LMS, spustoszonych przez chemioterapię, otoczonych zdjęciami mężów i małych dzieci. Tymczasem korzyści z morcelacji są w dużej mierze niewidoczne, a przez to niedostępne . Kto widzi kobiety, które przechodzą minimalnie inwazyjną procedurę, szybko się regenerują i unikają utraty dochodów? Jak wygląda zator tętnicy płucnej, infekcja rany lub krwotok, który się nie wydarzył? Nie możesz zamieszczać zdjęć tych nieistniejących rzeczy w mediach społecznościowych. Ale ich nieobecność jest powodem, dla którego powinniśmy świętować.
FDA uznaje siłę opowieści do informowania o wymogach regulacyjnych, a także uważnie rozpatruje opinie pacjentów; ale jako William Maisel, zastępca dyrektora ds. nauki i główny naukowiec w Centrum FDA ds. Urządzeń i Zdrowia Radiologicznego, podkreślił: W końcu wracamy do danych. W świetle słabych danych na temat ryzyka morcelacji i istnienia alternatywnych podejść, trudno jest uzasadnić cokolwiek, ale skrajną ostrożność. Co więcej, ostrzeżenie FDA teoretycznie pozostawia procedurę dostępną pacjentom, którzy mogliby najwięcej skorzystać, podczas gdy poszukuje się lepszych dowodów w celu wyjaśnienia względnego ryzyka i bezpieczeństwa morcelacji i jej alternatyw, takich jak mimowolizujące mięśniaki w zamkniętym worku.
Ale niezależnie od tego, jak skutecznie FDA oddziela rozum od emocji przy podejmowaniu decyzji, jego działania mogą ostatecznie przynieść mniejszą wagę niż publiczne oburzenie, które ich katalizuje. Mniej ostrożna postawa FDA w sprawie morcelacji mogła nie złagodzić skutków tragedii. I choć gromadzenie danych prospektywnych dotyczących ryzyka porównawczego jest konieczne, obrzydzenie związane z narażaniem kobiet na agresywne nowotwory za pomocą barbarzyńskiego narzędzia brzmiącego jest trudne do przezwyciężenia dowodami, bez względu na to, jak niskie jest ryzyko rozprzestrzeniania się raka. Tak więc, chociaż nauka może lepiej zdefiniować kompromisy morcelacyjne, sednem tej debaty jest podział ideologiczny, który nauka nie tylko nie jest w stanie rozwiązać, ale może paradoksalnie poszerzyć. W jaki sposób wykorzystujesz dane do wyjaśnienia trudnych kompromisów, gdy najbardziej przekonujące narracje malują dowody oparte na dowodach jako anatema?
Kaskada dostępności
W 1992 roku, mając do czynienia z licznymi anegdotami, ale z ograniczonymi danymi, FDA zakazała stosowania silikonowych implantów piersi do celów kosmetycznych. Obawy pojawiły się po raz pierwszy w połowie lat osiemdziesiątych, kiedy odnotowano przypadki chorób autoimmunologicznych związanych z implantami. Biorąc pod uwagę, że około miliona amerykańskich kobiet otrzymało implanty, około 10 000 z nich samodzielnie rozwinęłoby chorobę autoimmunologiczną. Jednak wydawało się prawdopodobne, że ta obca, nienaturalna substancja może być toksyczna. Kiedy Dow Corning, największy producent implantów, został oskarżony o wstrzymanie wiedzy o zwiększonym ryzyku chorób autoimmunologicznych, narracja była kompletna: chciwa korporacja, wrażliwe kobiety i samozwańcze eksperci , którzy nadawali rzekome krzywdy, potępiając każdego chętnego propagować te szkody jako niemoralne.
Żadne z danych zebranych w ciągu 14 lat między moratorium a zatwierdzeniem przez FDA w 2006 roku implantów do celów wzmocnienia nie potwierdziło zarzutu, że spowodowały one chorobę autoimmunologiczną. Ale rzeczywistość naukowa niewiele znaczyła dla mediów, prawników skarżących i tysięcy amerykańskich kobiet z implantami, z których połowa zarejestrowała się na 4,25 miliarda dolarów za porozumienie w sprawie akcji z Dow Corning. [14] Wiele zaniepokojonych kobiet również chciało usunąć swoje implanty . Jak to nieudowodnione ryzyko zyskało taką trakcję?
Łańcuch wydarzeń uosabiał to, co Cass Sunstein i Timur Kuran nazywają kaskadą dostępności , zjawisko, w którym historie informują o publicznym postrzeganiu, a każdy, kto rzuca wyzwanie tej percepcji, jest oczerniany15. Medialne relacje przedstawiające kobiety opisujące, w jaki sposób ich życie nie zostały przekonane, wielu osobom, które implanty powodują. choroba. Wpływ przedstawionych przez anegdotę wyobrażeń o ryzyku jest tak samo społeczny, jak poznawczy: podczas gdy ludzie głoszący nietolerancję rzekomego ryzyka stają się bohaterami, osoby kwestionujące jego istnienie lub wielkość są oznaczone jako bez serca, tak wielu ludzi z bardziej dokładnym zrozumieniem ryzyka milczeć.
Ka
[podobne: endokrynolog kielce, angiolog, kardiologia kielce ]
[patrz też: promed wołomin, fpinka, wulkanex konin ]

0 thoughts on “N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 3”