Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra10/ftp/avamed.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 4 – Medycyna i patologia
Skip to content

N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 4

2 lata ago

742 words

Public Sidney Wolfe, na przykład, argumentował, że stosowanie implantów piersi, które, jak twierdził, powoduje raka, było jednym z najgorszych przykładów komercyjnego wykorzystania kobiet jako obiektów seksualnych 16, a Connie Chung z CBS potępiła FDA za umożliwienie niczego nie podejrzewające kobiety do krzywdzenia 14. Podobnie Sidney Zion opowiedział historię śmierci swojej córki z rąk zmęczonych mieszkańców, przekonując opinię publiczną, że moralnie naganne jest zezwalanie mieszkańcom na tak długie godziny pracy. Następnie każdy, kto kwestionuje związek między zmęczeniem rezydentem a uszkodzeniem pacjenta, był postrzegany jako obojętny na bezpieczeństwo pacjentów. Kontrowersje dotyczące morcelacji zostały utrwalone przez kaskadę dostępności, a Noorchashm między innymi rzucił kwestię jako moralną. Twierdzi, że morcellation jest zbrodnią przeciwko kobietom, odzwierciedlającą korupcję medycyny przez przemysłową chciwość. Zarzucił badaczom, którzy badają kompromisy morcelacyjne, że są kryminalnie zaniedbani i porównał badania badające efektywność procedury z praktykami eutanazji nazistów17.
Noorchashm przyznaje, że przekroczył granice zawodowe , ale twierdzi, że dobre zachowanie byłoby nieskuteczne, więc musi używać młota . 18 Trudno nie czuć współczucia dla niego i jego rodziny, a niektóre z jego punktów wydają się rozsądne i rezonujące. Na przykład twierdzi, że świadoma zgoda jedynie sprzyja iluzji autonomii , która przede wszystkim chroni lekarzy przed procesami sądowymi. Podkreśla on nieadekwatność nadzoru po wprowadzeniu na rynek, napędzanego przez nieuregulowane wysiłki mające na celu zebranie danych na temat rzadkich szkód. Co więcej, mówi, że został przemieniony przez tragedię, porzucając obiecującą karierę chirurgiczną dla misji oferowania pociechy osobom, których choroba została przerwana.
W obliczu tej misji wydaje się okrutne argumentowanie o korzyściach z morcelacji, podczas gdy Reed walczy o swoje życie. Może to być również nieszczere: co przeciętny lekarz doradzałby przyjacielowi, który rozważał procedurę? Wielu lekarzy nongynecologów wzdrygnęło się przed opisami procedury – czy w tej odruchowej odpowiedzi jest coś wartego uwagi? Jednak niezależnie od tego, co wywołuje obawa przed strachem, kobiety mogą bardziej cierpieć z powodu jej nieużywania. Jak zauważyła Amanda Fader, ginekolog onkolog z Johns Hopkins, w tym reakcyjnym klimacie, kluczowe jest zrozumienie, że można współczuć i wyjść z emocji z równania .
Jednak nasza zdolność mówienia nauki o emocjach wydaje się zawaleniem. Ponieważ nasze podejście do bezpieczeństwa pacjentów nasila się, a zachowania lekarzy są publicznie analizowane, historia, która jest wirusowa, ma ogromną władzę. Kwestionowanie narracji, które przedstawiają wiktymizację niewinnych, wydaje się monstrualne. Same siły, które stworzyły nieskończone możliwości wyrażania naszych poglądów, paradoksalnie podniosły stawkę za oferowanie kontrowersji. Debaty polityczne często ulegają degeneracji, a ich sedno zmienia się z Czy korzyści płynące z tego rozwiązania przeważają nad ryzykiem? Na Czy jesteś dobry czy zły?
Noorchashm twierdzi, że nieetyczne jest rozważanie większości korzyści morcelacji, gdy niektórzy indywidualni pacjenci mogą mierzyć się z tak poważnymi negatywnymi konsekwencjami. Ale takie rozumowanie może z łatwością odnosić się do podawania inhibitorów ACE pacjentom z niewydolnością serca lub tamoksyfenem pacjentom z rakiem piersi. To, czy korzyści przewyższają ryzyko, jest wartościową oceną, ale ocenianie takich kompromisów jest naszą pracą. Zgodnie z ich logicznym wnioskiem, argumenty przemawiające przeciwko podejmowaniu niewielkich ryzyk w dążeniu do większych korzyści społecznych implikują, że jesteśmy etycznie zobowiązani do tego, by nigdy nic nie robić.
Uznanie, że niektóre kobiety mogą czerpać korzyści z morcelacji, nie oznacza lekceważenia bólu tych, których doznało. Ale społeczeństwo cierpi, gdy nie ma racjonalnej debaty. Autonomia oznacza prawo do wyboru czegoś, co chcesz, a także prawo do odmowy czegoś, czego nie chcesz. Tak samo zaniedbanie, jak nie poinformowanie kobiet takich jak Pani B. o ryzyku, jest równoznaczne z niedbalstwem sugerując, że wszystko, co robimy, jest wolne od kompromisów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Dr Rosenbaum jest krajowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Referencje (18)
1. Stewart EA. Mięśniaki macicy. N Engl J Med 2015; 372: 1646-1655
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. American Cancer Society. Wskaźniki przeżycia dla mięsaka macicy, według stadium. 2015 (http://www.cancer.org/cancer/uterinesarcoma/detailedguide/uterine-sarcoma-survival-rates).

3
[patrz też: trycholog, psycholog lublin, darmowe leczenie ]
[więcej w: rivanol żel, pulsantis wrocław, farbex łomża ]

0 thoughts on “N-a-1 kształtowanie polityki – tragedia, kompromisy i wymieranie morphellingu AD 4”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: najlepszy spalacz tłuszczu[…]